main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Where the heck did Leia get that dress?

Discussion in 'Archive: Romania' started by ComicDiva, Oct 30, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Exista o chestie care mereu m-a nedumerit. Dupa ce Han si the crew sunt adusi in satul ewokilor, Leia apare in rochia aia lunga si very nice dar... de unde naibii a luat-o? Ma indoiesc ca Ewokii aveau haine pentru oameni in toata firea la ei si Leia nu am vazut sa fi avut vreun rucsac cu haine de schimb (si pentru ce ar fi avut nevoie oricum).

    Ce-au facut? I-au cusut-o pe loc?
     
  2. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    ar fi fost interesant sa o vedem in hainele unui ewok... mmmm... ce frumos.....
     
  3. oberon_dane

    oberon_dane Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2005
    we have Princess Leia in the gold bikini ... she made ROTJ wonderfull, gold like. she was perfect and no one can question what dress, what blaster or where she got that lipgloss she had on while trying to blow that shield generator ...
    it is funny though ...
     
  4. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Vreun cearsaf de pe Tyderium...o_O
     
  5. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Dragutz topic:). Nu m-am gandit niciodata la asta...poate aveau "ursuletii" ceva materiale cu care faceau comert pe Endor(ca si jawa de pe Tatooine[face_skull] )..cine stie[face_laugh] . Sau pur si simpulu ramane an unsolved mistery:D
     
  6. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu merg pe varianta cea mai usoara si plauzibila.
    I-au facut-o niste ewok-si priceputi la croiala. Nu cred ca erau intr-atat de primitivi incat sa nu stie cum sa produca, sa coasa si sa taie acel material.
     
  7. oberon_dane

    oberon_dane Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2005
    -dude! did you see how they were dressed up ?
    -the answer is simple: elves came and made it for her ... :D
    -oricum mai mult imi place rochia din ANH - it highlights the boobs! =D=
     
  8. Nekrataal

    Nekrataal Jedi Youngling

    Registered:
    Nov 14, 2005
    Nu. Pur si simplu a fost o greseala cand au turnat filmul. Nu sa gandit nimeni ca poate Leia nu ar avea de unde sa faca rost de rochia aia. Au pus-o pe ea si gata, fara sa se gandeasca.(SAU: poate Leia avea un control atat de mare asupra Fortei incat si-a transportat cu puterea mintii rochia aia cum a facut Yoda cu X-Wingul lui Luke.)

    Greseli se mai intampla: in Piratii din Caraibe Jonny Depp apare cu un chipu de pirat pe cap din care atarna o eticheta alba pe care scrie mare si clar: adidas.
     
  9. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Poate era de la vrajitoarea din Ewok Adventures... sau de pe la una din navele care se pierdusera prin padurea lunii Endoruluir :D
     
  10. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Mi-am pus si eu intrebarea asta cand am vazut a doua oara ROTJ, si cred ca singurul raspuns plauzibil este ca ewokcsii i-au cusut rochia, imediat dupa ce Leia a ajuns in satul lor.
    Daca va uitati cu atentie, veti observa ca e facuta din acelasi material ca hainele ewok si cusaturile sunt destul de vizibile...oricum, e mai probabil sa fi primit rochia de la ewok decat sa si-o fi adus intr-un rucsac....nu era tocmai potrivita pentru misiunea periculoasa in care se afla.
     
Thread Status:
Not open for further replies.