main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

TO EPISODEIO III ANETREPSE TA PANTA!AKOUO SXOLIA!

Discussion in 'Archive: Greece' started by Mythosp, May 21, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. gianakin

    gianakin Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Nov 29, 2004
    @Mythosp:Den eipa "i kaliteri",eipa apo tis kaliteres klassikes SW skines.An de sou arese toso poli,den egine k tpt apopseis einai aftes.PAme parakato,egrapsan oloi ti gnomi tous?
     
  2. Obi-Kris_Kenobi

    Obi-Kris_Kenobi Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Sep 13, 2002
    Pisteuw pws teleiwsame. Osoi epithymoun na grapsoun sxolia kai ta sxetika, twra eimaste stin EISAGWGI TOU KASHYYYK ws tin STIGMH POU O OBI-WAN FEYGEI GIA TON UTAPAU(prin to 2o orama tou Anakin).

    Fysika, o kathenas mporei na grapsei gia opoia skini thelei, alla osoi epithymoun, grafoun gia ayto sygkekrimena.
     
  3. Starkeiller

    Starkeiller Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Dec 5, 2004
    ^ Wpa, wpa, miso! Loipon, bravo Kris gia tis analyseis sou, fovero vathos (=D=), mono na diafwnisw ekei pou les oti o Palpy leei psemmata oti oi Jedi kai oi Sith einai schedon idioi ([face_shame_on_you]). Afto pou leei echei vasi ama to skefteis. Kai bravo pou xetrypwses afta ta Christianika pou tha mou eichan xefygei sigoura (=D=).
     
  4. Obi-Kris_Kenobi

    Obi-Kris_Kenobi Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Sep 13, 2002
    Se eyxaristw file mou, gia ta kala sou logia. Xm, isws sou mathw to mystiko gia na grafeis analyseis se bathos. Mou to emathe enas daskalos mou, prwtou ton broune nekro sto krebati tou...;):p[face_laugh]


    Sobara, katse na parw to metriofrwniko mou, oi analyseis einai kai kati pou kanoume stin sxoli 4 xronia twra. Mas dinoun kati biblia 500 selides, me Aggliki logotexnia tou 16ou aiwna kai sou lene, bgale noima. :oops: Fantasou ti ginetai, otan mporw na kanw analysi se kati pou mou aresei kai agapw, opws to Star Wars.



    Alitheia, to pisteueis ayto gia tous Jedi? Thelw na pisteyw oti den isopedwthikane ola kai oti oi "kaloi" einai ontws kaloi. Entaksei, diabrwthikane, allaksane, o polemos tous epirease alla sta xiliades xronia twn Jedi kai twn Sith, oi Jedi ONTWS xrisimopoiousan tin Dynami gia to kalo, xwris paraiterw dipsa gia dynami. Osoi to psaksane, "pesane" telika. Aaaax, se mperdepse kai esena o Palpatine, toso kala ta eipe, pou perase kai stous fans!!!:p


    EDIT: Oso gia tin Bibliki frasi, den einai periptwsi opws to "If you're not with me, then you're my enemy" pou einai parafrasi aytwn pou eipe o Bush. Edw exoume ksekathara tin IDIA akribws frasi pou eipe o listis ston Xristo otan staurwnotane, opws kai oi exthroi Tou pou itan apo katw kai Ton koroideyane. Den yparxei kammia parallagi. Sta spoiler forums, prin bgei i tainia, osoi eixane diabasei to senario, legane "Is Darth Plagueis actually Jesus Christ?". Mporei na mou aresei POLY ayti i frasi alla sigoura tha mporousa na zisw kai xwris na tin akousw se mia Star Wars tainia, na anaferetai se enan daskalo tou Kakou...[face_plain]
     
  5. Mythosp

    Mythosp Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 20, 2005
    Obi Kris bravo sou agori mou,htan apo tis oraioteres analuseis pou exo dei,akoma kaluterh kai apo sxoliasth tainion!Deixneis san na exeis spoudasei upokritikh!
    Pragmati to shmeio tou Palpatine pou leei afth thn frash pou moiazei me afthn pou eipan Ston Xristo den eprepe na upothei!Einai kathari vlasfhmia!Mono afto den mou arese apo to sw ep.3!Pistevo o Lucas na katalabe oti ekane patatia!

    kai pali bravo kris!
     
  6. Master-Mythos

    Master-Mythos Jedi Youngling

    Registered:
    Jun 2, 2005
    Obi Kris (and many others) speaking about the prophecy:
    Mono to oti o Chosen One tha ferei issoropia stin Dynami kai oti tha katastrepsei tous Sith.

    Mpa! I isoropia sti dinami erxete katastrefodas tous Sith?? O Anakin ferni isoropia, indeed!! Eki pou ipirxan 1000 Jedi kai 2 Sith, tora apomenun 2 Jedi kai 2 Sith ston galaksia!! Because of him!! Na pia ine i isoropia :)
     
  7. Mythosp

    Mythosp Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 20, 2005
    To sigouro einai oti milame gia duo omades anthropon me mid clorians sta kuttara tous!Sthn periprosh ton Sith,thelane na xrhsimopoiisoun thn dunamh pou tous apokalupsan ta mid clorians gia na epiblithoun se oloklhro ton galaxia!Oi men Jedi thelisan na xrhsimopoihsoun thn Dunamh gia kalo skopo,oi de Sith thn xrhsimopoihsan os oplo epivolhs!

    Oi Jedi kai Sith einai to idio pragma oson afora thn fusiognomia tous apenanti sthn Dunamh ,giati kai oi duo thn upakoun!To thema einai pos thn xrhsimopoiei o kathenas!

    [image=http://www.spacespider.net/emo/sw020.gif]
     
  8. Azriel

    Azriel Jedi Youngling

    Registered:
    May 30, 2005
    MASTER-MYTHOS AT LAST YOU JOINED US!!!! Pos fainetai o Sith me tin mia e paidia? Pou na ton gnotisete kai apo konta...Kato apo to eiriniko kai athoo tou alla Palpy vlema krivetai I IDIA I DARK SIDE!!! I isoropia file mou erxetai sto Episode VI otan menoun 0 Sith kai 1,5 Jedi(to miso inai i Leia:)!!!

    Tespa tha kano tin arxi gia analisi Kasshyk mexri anaxorisi Obi-Wan gia Utapau. Exoume kai leme...

    Mou EPESE to sagoni, eftisa ta M&M's pou etroga, exasa tin empistosini pou ixa ston eauto mou otan ida tis 3Dies ston Kasshyk...Episteuta epiki mousiki, poli kali kinisi tis cameras me panoramiko plano stin arxi pou dixni to battleground kai ena fisiko perivallon to opoio epiikos inai IDIO me tin pragmatikotita. An exete episkefti tin Kriti to olo skiniko mou thimise tin paralia kai to foinikodasos sto Bai asxeta an den ixame foinikes edo alla terastia dentra san kedrous apisteutis poiotitas kai leptomeroias...Ma kala fillo fillo kathisan kai ta sxediasan???Tifla na exoun ta 3D Mark ton epomenon 5 xronon!!!Prosopika POLI amfivalo an iparxi esto kai ENA zontano plasma i pragmatiko skiniko s'auti tin skini. Akoma kai oi Clonetroopers 3D den inai??? S'auto to simio eftasa, na rotao tetia pragmata, na min mporo na ksexwrisw pia ta 3D apo tin reality. Sigxoriste mou auto to ksespasma alla ta 3D inai mia apo tis agapes tis zois mou kai exo analosi POLI xrono mou panw s'auta apo tin epoxi tou likiou...

    Meta pame sto council. Edo inai apli i katastasi den lene kai tipota simantiko alla mou aresi poli i erminia tou Anakin. Kseri oti inai poli auto pou zitai na igithi tis apostolis ston Utapau gi'auto kai to lei sxetika xamilofona kai me xamila to kefali. Enw kseri oti inai katallilos kai oti tha ta vgali pera mou dini tin entiposi oti exi psilosiniditopoiisi pos kai mono pou kathetai eki mesa inai idi megali timi asxeta an theli kai allo...Kai dexetai ton diorismo tou Obi-Wan poli kala kai psixraima xoris akrotites. Nothing more here. Kai pame stin...

    MAXI!!!TI NA PW???Oti "asprisa"(katalavainete gia ti asprisma milao etsi?)ta Ster Thessalonikis? Oti EPITELOUS ida PARA poli realistiki kinisi apo tin ILM???Kai an dextoume to gegonos oti i skini pou ta 2 Wookies ormane san ton Tarzan(mou arese poli kai i prosthiki tis fonis, san foro timis tou Lucas pros ton Tarzan) xriastike 2 mines (i bdomades den thimamai akrivws) gia na teloiopoiithi opos ipe o Lucas kai oi animators tis ILM se mia sinteuksi tous pou exo, tote poso tous pire i maxi? Telia kinisi, oute thelo na skeftomai posa poligona kai trigona xrisimoipoiithikan gia kathe xaraktira kai den TOLMW na skeftw tin doulia tou ekastote animator i 3D designer pou ekane zografizontas ola auta ta TELIA textures sto xeri! Kai epidi opos exo ksanapi inai POLI kafroi oi tipoi kanoun kai close up gia na min iparxi amfivolia gia tin poiotita tis doulias tous apo allous kai alles etairies...Tha kratousa autin tin ataka gia allo thread alla den antexw...The Ge-Force is STRONG with them (i ataka inai parmeni apo ena KORIFAIO spoof tou Obi-Kris pou egrapse prin 2 xronia!). Kai mia erotisi: Ekino to laser blast pou skai dipla ston Yoda sto telos tis skinis pou kollai? Mipos iponoi oti to ekane o idios deflect me tin Force? Den kserw ti na pw inai teliws axristi skini...Tespa as pame stin kaliteri skini...

    To confession tou Anakin ston Obi-Wan sxetika me oti egine tis teleutaies meres...Mou thimise tin skini apo to TPM pou o Obi-Wan lei ston Qui-Gon oti "...It's not my place to disagree with you about the boy. And I am grateful that you think I am ready for the trials". Poli kali ithopoiia ton Anakin pou apologitai ston Obi-Wan pou apo tin antidrasi tou fainetai (toulaxiston gia mena) oti den tin perimene alla inai parapano apo kalodexoumeni. O Anakin feretai san real Jedi Knight eugnomon pros ton daskalo tou kai ta didagmata tou omologontas pos lipatai gia tin simperifora tou anagnorizontas etsi oti exi adinamies san xaraktiras. O Obi-Wan ton apozimioni "You have become a far greater Jedi than I could ever expected..." kai diloni tin perifania tou gia ton mikro Ani pou inai pleon megalos
     
  9. gianakin

    gianakin Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Nov 29, 2004
    MASTER-MYTHOS AT LAST YOU JOINED US!!!! Pos fainetai o Sith me tin mia e paidia? Pou na ton gnotisete kai apo konta...Kato apo to eiriniko kai athoo tou alla Palpy vlema krivetai I IDIA I DARK SIDE!!! I isoropia file mou erxetai sto Episode VI otan menoun 0 Sith kai 1,5 Jedi(to miso inai i Leia:)!!!

    Kat'eme i Balance einai episis sto Ep6,alla epeidi exoume 0 Sith,0 Jedi k 1 ForceUser(Luke) pou iiothetei k ta 2 didagmata.Grey Side of the Force anyone?O Luke einai nea genia Jedi!


    Mou EPESE to sagoni, eftisa ta M&M's pou etroga, exasa tin empistosini pou ixa ston eauto mou otan ida tis 3Dies ston Kasshyk...Episteuta epiki mousiki, poli kali kinisi tis cameras me panoramiko plano stin arxi pou dixni to battleground kai ena fisiko perivallon to opoio epiikos inai IDIO me tin pragmatikotita. An exete episkefti tin Kriti to olo skiniko mou thimise tin paralia kai to foinikodasos sto Bai asxeta an den ixame foinikes edo alla terastia dentra san kedrous apisteutis poiotitas kai leptomeroias...Ma kala fillo fillo kathisan kai ta sxediasan???Tifla na exoun ta 3D Mark ton epomenon 5 xronon!!!Prosopika POLI amfivalo an iparxi esto kai ENA zontano plasma i pragmatiko skiniko s'auti tin skini. Akoma kai oi Clonetroopers 3D den inai??? S'auto to simio eftasa, na rotao tetia pragmata, na min mporo na ksexwrisw pia ta 3D apo tin reality. Sigxoriste mou auto to ksespasma alla ta 3D inai mia apo tis agapes tis zois mou kai exo analosi POLI xrono mou panw s'auta apo tin epoxi tou likiou...

    Itan pragmati apistefta!Ipirxan 6-7 ithopoioi gia ta Wookies k ola ta alla grafika k ta alla wookies pollaplasiasmenoi oi ithopoioi!Nai,apo Kriti eimai k malista apo Siteia opote ksero poli kala to Vai k exeis apolito dikio!

    Meta pame sto council. Edo inai apli i katastasi den lene kai tipota simantiko alla mou aresi poli i erminia tou Anakin. Kseri oti inai poli auto pou zitai na igithi tis apostolis ston Utapau gi'auto kai to lei sxetika xamilofona kai me xamila to kefali. Enw kseri oti inai katallilos kai oti tha ta vgali pera mou dini tin entiposi oti exi psilosiniditopoiisi pos kai mono pou kathetai eki mesa inai idi megali timi asxeta an theli kai allo...Kai dexetai ton diorismo tou Obi-Wan poli kala kai psixraima xoris akrotites. Nothing more here. Kai pame stin...

    O kakomoiris einai stin mesi,ti na kanei?Asteiouli to simeio pou o Yoda leei oti exei kales sxeseis me ta Wookies!

    MAXI!!!TI NA PW???Oti "asprisa"(katalavainete gia ti asprisma milao etsi?)ta Ster Thessalonikis? Oti EPITELOUS ida PARA poli realistiki kinisi apo tin ILM???Kai an dextoume to gegonos oti i skini pou ta 2 Wookies ormane san ton Tarzan(mou arese poli kai i prosthiki tis fonis, san foro timis tou Lucas pros ton Tarzan) xriastike 2 mines (i bdomades den thimamai akrivws) gia na teloiopoiithi opos ipe o Lucas kai oi animators tis ILM se mia sinteuksi tous pou exo, tote poso tous pire i maxi? Telia kinisi, oute thelo na skeftomai posa poligona kai trigona xrisimoipoiithikan gia kathe xaraktira kai den TOLMW na skeftw tin doulia tou ekastote animator i 3D designer pou ekane zografizontas ola auta ta TELIA textures sto xeri! Kai epidi opos exo ksanapi inai POLI kafroi oi tipoi kanoun kai close up gia na min iparxi amfivolia gia tin poiotita tis doulias tous apo allous kai alles etairies...Tha kratousa autin tin ataka gia allo thread alla den antexw...The Ge-Force is STRONG with them (i ataka inai parmeni apo ena KORIFAIO spoof tou Obi-Kris pou egrapse prin 2 xronia!). Kai mia erotisi: Ekino to laser blast pou skai dipla ston Yoda sto telos tis skinis pou kollai? Mipos iponoi oti to ekane o idios deflect me tin Force? Den kserw ti na pw inai teliws axristi skini...Tespa as pame stin kaliteri skini...


    I mlkia einai oti i entiposiakotati afti maxi krata mono 45-50 defterolepta.Kata t'alla ola einai apsoga,skinotheisa-grafika-drasi!


    To confession tou Anakin ston Obi-Wan sxetika me oti egine tis teleutaies meres...Mou thimise tin skini apo to TPM pou o Obi-Wan lei ston Qui-Gon oti "...It's not my place to disagree with you abo
     
  10. Azriel

    Azriel Jedi Youngling

    Registered:
    May 30, 2005
    ^^^^^^^
    Grapsame gi'ayto alla mporeis na ksansanafertheis, den yparxei problima. Min anysixeis, elegxw tin tainia stin paranomi antigrafi pou exw, den "pidame" kammia skini.



    Master-Mythos, we are delighted that you could join us! Wraio sig![face_laugh]
     
  11. Obi-Kris_Kenobi

    Obi-Kris_Kenobi Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Sep 13, 2002
    Aman, lathos, lathos! Basika to pio panw to egrapsa egw, alla apo to account tou Azriel. :oops:
     
  12. Mythosp

    Mythosp Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 20, 2005
    Ena filaraki apo thn Amerikh ,den ksero an leei alitheia alla exei se copia to ep.3!Tora pos borei na to ekane afto?Apo oti ksero den exei kanena kone me ton Lucas!Sta legomena PPP programmata opos KAZAA kai alla den uparxei stantar!
     
  13. Starkeiller

    Starkeiller Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Dec 5, 2004
    Alitheia, to pisteveis afto gia tous Jedi? Thelw na pistevw oti den isopedwthikane ola kai oti oi "kaloi" einai ondws kaloi. Endaksei, diabrwthikane, allaksane, o polemos tous epirease alla sta chiliades xronia twn Jedi kai twn Sith, oi Jedi ONDWS chrisimopoiousan tin Dynami gia to kalo, xwris paraiterw dipsa gia dynami. Osoi to psaksane, "pesane" telika. Aaaach, se mperdepse kai esena o Palpatine, toso kala ta eipe, pou perase kai stous fans!!!


    Egw file mou, eimai Palpatinikos kai kati flwria Jedi ta masaw gia prwino! :p [face_devil] Kai nai, thelw na pistevw pws o Mace Windu kai oi alloi Jedi tou Symvouliou (ektos tou Obi kai tou Yoda) goustarane Dimokratia twn Jedi. Nai, thelane tin eksousia, giati pistevane pws mono oi Jedi einai ikanoi na kratisoun ton Galaxia stathero kai vazw stoichoima pws tha eichan diaftharei kai den tha thelane na paradwsoun tin exousia ama skotwnane ton Palpatine kai pernage i krisi. Allwste, o Anakin itan o Chosen One kai ektelouse to Thelima tis Dynamis exwndwnondas tous Jedi gia na tous exagnisei apo ta lathi tous mechri na ekpaideftei o Luke kai na epanaferei tous Jedi ston swsto dromo. Come on, KANENA Tagma den paramenei agno gia 25.000 chronia meta tin idrisi tou! ;)

    EDIT: Oso gia tin Vivliki frasi, den einai periptwsi opws to: "If you're not with me, then you're my enemy" pou einai parafrasi aytwn pou eipe o Bush. Edw exoume ksekathara tin IDIA akribws frasi pou eipe o listis ston Christo otan stavrwnotane, opws kai oi exthroi Tou pou itan apo katw kai Ton koroidevane. Den yparchei kammia parallagi. Sta spoiler forums, prin vgei i tainia, osoi eixane diabasei to senario, legane: "Is Darth Plagueis actually Jesus Christ?". Mporei na mou aresei POLY afti i frasi alla sigoura tha mporousa na zisw kai chwris na tin akousw se mia Star Wars tainia, na anaferetai se enan daskalo tou Kakou...


    Evale o Lucas tin frasi enos thriskeftikou proswpou opws o Iisous sto stoma enos kinimatografikou yper-kakou opws enos Sith? :eek: E tote tha skypsw tapeina mechri to patwma kai th' archisw ta: "Lucas Ouakbar"! Paidia, afto thelei @rch!d!@ gia na to kanei kaneis, kai malista se fantasy tainia. POLY VAREIA @rch!d!@, ki otan akoloutheis kai aftin tin thriskeia o idios. Proskynw tapeina tin idiofyia tou Megalou Progoulatou.
     
  14. Mythosp

    Mythosp Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 20, 2005
    Nai alla se merika pragmata oso arxidia kai na exeis den prepei na vazeis afta pou perase enas Theanthropos se iso epipedo me enan fantastiko kako!
     
  15. Starkeiller

    Starkeiller Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Dec 5, 2004
    ^ Afto einai thema tis pistis tou kathenos... [face_plain] Kai gi' afto einai megali magia apo merous tou Lucas... Pame twra parakatw? Akolouthei o Utapau nomizw...
     
  16. Urkanoid

    Urkanoid Jedi Knight star 4

    Registered:
    May 6, 2005
    Exairetikos o Boga!
     
  17. Azriel

    Azriel Jedi Youngling

    Registered:
    May 30, 2005
    Mythosp to episode 3 to exoume idi se kopia ego kai o Obi-Kris apo tin 19 Maiou, ekini me ta noumera sto panw meros tis othonis. Ostoso prosfata katevasame apo tin sxoli kai mia alli ekdosi POLI kaliteris poiotitas(i ikona inai epitelous 16:9 kai oxi 4:3), xoris noumera pano kai me poiotita ikonas sxeddooonnnn DivX ara mallon o filos sou apo tin Ameriki lei alithia. Inai souidiki kopia auti. Tora an sou lei oti exi kopia DVD quality 5.1 ixo kai den simazeuetai ti na pw...Search your feelings and you will find the truth=(mallon psemata lei:))

    Oson afora gia tis frasis theikis proeleusis sto Ep.III simfono pos inai stin krisi tou kathenos na tis krini analoga me tin pisti tou. Emena den me piraksan kai mou aresan malista para poli giati dinoun kai mia elafria ironia stin tainia. Den inai diladi aplws mia mindless tainia me efe kai maxes. That's my opinion at least...

    Take care all!!!
     
  18. Mythosp

    Mythosp Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 20, 2005
    AZRIEL sto TEI tou PEIRAIA pate bre peirates?kai ego apo ekei psonizo!Mallon exei kati antistoixo me esas o filos mou!

    A GIAFTO boreitai kai analuetai thn seira me tosh efkolia!Poulakia mou!Eipa kai ego tosh mnhmh?oute ta GigaByte tou sklhrou mou den exoun tosh!!!

    Opos kai na xei to eipa kai ston Kris ! Kanete uperoxh analush tou ergou!Panta parakoloutho ta sxolia sas me endiaferon!

    Keep up the good work!
     
  19. Obi-Kris_Kenobi

    Obi-Kris_Kenobi Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Sep 13, 2002
    ^^^^^
    Ti TEI Peiraia? Aristoteleio Panepistimio kai na'nai kala ta USB flash sticks, gia na mporoume na pairnoume ta arxeia pou katebazoume apo tin "nisida" ypologistwn! O Azriel, pou einai porwmenos me ayta, tha sas pei kai tis taxytites pou pianoume (egw den bazw pote to nou mou, mou ftanei pou blepw arxeia 30MB na katebainoun se 3 deyterolepta!!!)



    Exw argisei na dwsw tin anaylisi tou Kashyyyk, tin exw etoimi alla panta kati tyxainei kai ksexnaw na tin kanw post. Ayrio...
     
  20. Mythosp

    Mythosp Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 20, 2005
    AAA oste etsi!!!To aristoteleio oloi lene oti einai to kalutero technologika eksoplismeno idruma ston galaxy!Na nai kala omos to diktuo sto opoio entaseste pou akouei sto onoma GUnet!G@@mei kai dernei!



     
  21. Obi-Kris_Kenobi

    Obi-Kris_Kenobi Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Sep 13, 2002
    Sygnwmi an argisa na dwsw review ayti tin fora, alla diafores sygkiries blepete... Tha paratirisete oti i analysi mou einai sxedon idia me tou Azriel, profanws twra fainetai i syundesi Master-Padawan :p. Anyway, here it goes:
    ---------------------------------------------------------

    Kashyyyk: Eixame akousei polla, eixame diabasei akomi perissotera (Heir to the Empire:D) kai emene mono na to doume. To prwto plano einai trabigmeno apo psila, wste na mas dwsei na katalaboume pws peripou einai o planitis: Prokeitai gia ena teloio oikosystima, enas Coruscant me xlwrida kai panida. Ta Wookies mporei na fainontai agria alla exoun anetygmeni texnologia, panta me sebasmo pros tin fysi. Fobera concepts ta Catamaran kai ta entoma pou xrisimopoioun. H mousiki einai kai edw polemiki, se bazei sto klima, enw I oli skini thymizei apobasi stin Normandia, mono pou ekselisetai se zougkla. Fobera plana me Clones kai Wookies na etoimazontai gia tin epexrxomeni epithesi.Eilikrina mou dinei mia aisthisi entasis.


    O Yoda, mazi me ton Tarful kai ton Chewie (ole!) akoune to teletaio briefing apo to Jedic Council, opou molis o lilipouteios Master akouei oti o Palpatine edwse tin pliroforia gia ton Grievous, pairnei ksana ekeino to yfos pou eixe parei sto AOTC, deixnontas oti anysixei gia tin kinisi tou Palpy kai akoma perissotero gia tin "protasi" tou na steiloun ton Anakin. O opoios fainetai poly "flwros" edw, me tin apopsi oti i fwni tou tremei otan leei "The Chancellor has requested that I lead the campaign", mono kai mono gia na eispraksei tin "mountza" apo ton Mace kai tous ypoloipous.

    San fan tou Obi-Wan, mou aresei poly i leptomereia, otan o Yoda leei "A Master is required, with more experience", gyrnaei kai aytos kai o Ki-Adi Mundi pros ton Obi-Wan, o opoios galineia kounaei to kefali tou. Ti na skeftetai arage? "As paw na spasw ligo plaka me ton Cody. Siga ta ayga, o Grievous kai kammia xiliades Droids tha einai...":cool:


    Wraio plano, me ton Yoda na epiblepei tin paralia tou Kashyyyk kai ton Commander na skybei dipla tou gia entoles. Me ypokrousi, to theme tis Trade Federation apo to Phantom Menace, blepoume ta Wookies na bgainoun apo ta xarakwmata. Edw proseksa oti i kinisi tis cameras einai poly styl Peter Jackson, mias kai o Lucas, otan trabaei stin "ksira" trabaei syntithws stathera plana. To makrino plano me ton Droid Army na erxetai einai episis fobero kai ekei pou les, tha skasw apo tin entasi, ti akougetai?

    [gay+flwriki fwni] "Chaarge!" [/gay+flwriki fwni] [face_sick]

    Einai ena battle droid panw se ena tank. Fwnazei "charge" enw kanoun HDH charge!!! Eytyxws emfanizontai oi synousiazontes kai ksylokopountes Clones kai arxizoun na pyroboloun. En telei, mia genika kali skini maxis, alla poly syntomi. Wraio, an kai kapws ksekarfwto to plano me ton Yoda na apofeygei sto "tsak!" mia boli apo laser.



    Meta erxomaste se mia agapimeni mou skini, tin skini opou o Obi-Wan etoimazetai na fygei gia ton Utapau. Perrito na milisw gia ta effe tis skinis, opou to Republic Star Destroyer fainetai san na einai alithina parkarismeno ekei! Oi dialogoi einai gia akomi mia fora koryfaioi. Otan o Obi-Wan leei "However it may turn out just to be a wild bantha chase", einai san na akouw ton Alec Guiness na petaei atakes. Alla meta...

    "Master, I've disappointed you. I have not been very appreciative of your training . . . I have been arrogant (edw o Obi-Wam sikwnei ekpliktos ta frydia tou - "ti akoune ta aytia mou"!!!) and I apologize . . . I've just been so frustrated with the Council."

    Diorthwste me an kanw lathos, alla sigoura milame gia ton idio ithopoio kai charaktira apo to Episode II? Eite einai oi enoxes tou, eite ta pisteuei alitheia ayta pou leei, mou aresei na akouw tetoia logia. Ap' oti fainetai, xairetai kai o Obi-Wan.

    "You are strong and wise, Anakin, and I am very proud of you. I have trained you since you were a small boy. I have taught you everything I know. And you have become a far greater Jedi than I could ever
     
  22. Mythosp

    Mythosp Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 20, 2005
    Obi Kris mia erotisi tha kano!Nomizeis o Anakin tha antidrouse diaforetika an eixe daskalo ton Qui Gon anti ton Obi Wan? (asxeta ti epelekse o Lucas!)
     
  23. Obi-Kris_Kenobi

    Obi-Kris_Kenobi Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Sep 13, 2002
    ^^^^
    Oxi, den to pisteuw. O Anakin, ontas o xaraktiras pou einai idi apo ta 9 tou (psiloantidrstikos, isxyrognwmwn, ktl), tha erxotane se antithesi me tin (psyx-)iremia kai ton tropo skepsis tou Qui-Gon.

    O Lucas bebaia ta ekane salata, bazontas ton Qui-Gon na exei ekpaideysei ton Obi-Wan, enw tha itan 1000 fores pio epiko gia mena na einai apeytheias Padawan tou Yoda, apokleistika. Bale ton Qui-Gon na einai enas syntrofos tou Obi-Wan, enas Master pou prosfata exase ton Padawan tou isws. Kai as eixe ton Obi-Wan na briskei ton Luke ston Tattoine!!!:mad:
     
  24. gianakin

    gianakin Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Nov 29, 2004
    Foberi mousiki kathws apogeiwnetai to Star Destroyer, krima pou den einai sto soundtrack.

    Arakse,exoume akoma to Ultimate Ep3 soundtrack me tin mousiki akrivos opos paizetai stin tainia!(egine k sto Ep1 afto).
    Oso gia ton Qui-Gon,mporei na ta ekane salata me tin ataka tou Kenobi sto Ep5 pou den isxiei pia,alla einai tromeros xaraktiras k kologoustaro.Tora pou gnorizoume oti o Qui anakalipse tin fasi me to Jedi Ghost ktl.Xmmm,mipos otan o Ben mila sta Ep5-6 exei k ligo QuiGon mesa tou?Ara mallon oti eipe ston Luke k se afton ton tomea einai alitheia...from a certain point of view.
    Telos,gia ton Anakin,pistevo oti tha epfte etsi k allios,apla tha eixe mia aitia ligoteri.O ObiWan itan enas logos parapano,tpt allo.
     
  25. Mythosp

    Mythosp Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 20, 2005
    Kalo senariaki mou akougetai Obi Kris!

    Gennietai omos kai mia allh aporia!! O Anakin prin fugei apo thn mana tou,ths eixe pei pos otan megalosei kai mpei gia ta kala sto tagma ton Jedi,tha gurisei na thn sosei apo ton Watoo!
    Ma kala toso kairo perase mia dekaetia kai den borouse,me tis gnoseis kai ta kolpa ton Jedi pou emathe,na paei na sosei thn mana tou?Dhladh ti tha tou ekane o Watoo?Ena force grip na tou ekane paei!!
    Ti sxoliazete se afto?
     
Thread Status:
Not open for further replies.