main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Aici se fac prezentarile...

Discussion in 'Archive: Romania' started by ROGUESQUAD, Oct 28, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Haideti sa facem prezentarile !
    Modelul este cel al lui Jkno/Sergiu Rusu , este luat cu copy/paste de pe jedi.ro

    1. cum ati ales nickname-ul/username-ul folosit pe forum?
    2. varsta aproximativa (le inteleg pe fete ca vor poate sa-si ascunda varsta)
    3. orasul unde locuiti sau zona
    4. unde lucrati sau daca sunteti elevi sau studenti
    5. de cata vreme sunteti fan Star Wars
    6. ce v-a atras la Star Wars in detrimentul altor filme
    7. ce muzica ascultati si ce hobby-uri mai aveti (jocuri PC, scuba-diving etc)
    8. ce spun prietenii si familia despre faptul ca sunteti fan Star Wars
    9. ce altceva ati facut pentru a fi un adevarat fan Star Wars?

    Imi doresc ca fiecare de pe acest forum romanesc sa se prezinte(eu zic ca ar fi chiar obligatoriu). Ar fi bine daca ati specifica si nick-ul folosit pe jedi.ro pt. ca de acolo venim cu totii .
     
  2. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    1-Nick-ul meu Luke vine de la Luke Skywalker si StarCristal vine de la...hmm Star care inseamna stea si Cristal, am ales nick-ul uitandu-ma pe peretii camerei mele cand imi cream profilul si mi-o venit ideea
    2-Am 15 ani si fac 16 in 14 decembrie
    3-Camino
    4-Elev in clasa a 9-a
    5-A long time ago, nici nu imi amintesc sa fiu sincer, de multa vreme...
    6-Imi place ca filmul are multa actiune si povestea ma fascineaza si mai ales lightsabre-ele si Forta
    7-Mie nu imi place muzica aproape deloc, bineinteles am si eu preferinte mai speciale, Enia, Evanesence, SW(muzica), Is fan deplin al paranormalului si studiez acest subiect din radacina de multi multi ani si am cunostinte destul de vaste in aceasta zona...Fantome,Spirite, OBE, Lucid Dreaming,Bioenergie etc..., Imi place filozofia si psihologia,Imi plac la nebunie jocurile pe PC si colectionez jocuri,imi place desenele animate netraduse si colecionez animale de plus, ursuleti, clowni etc...Imi place sa-i pun langa mine cand dorm si sa tin unul in brate , asa si ce sa mai zic...cam atat ca nu mai imi amintesc
    8-hmm? Nimic, lor nu le place Star Wars in mod special si nu zic nimic...
    9-Tot timpul la scoala cand eram mai mic ma jucam cu colegii cu lightsabre si tot felul de chestii interesante, Forta...Am inventat niste poezii cu Forta si le-a placut la unii colegi, bine acuma le scriam pe banca in timp ce profesorii tot vorbeau de-ale lor pe acolo ... :p
    10-Ce lucruri noi?...sunt de toate aici

    Apropo, nu ar fi interesant daca ati scrie si nick-ul vostru de la jedi.ro sa ne recunoastem unii pe alti ;))
     
  3. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    1. Well, de obicei pe jedi.ro eram LadyVader dar am constatat ca aici este luat asa ca am pus nick-ul meu preferat Comic Diva care functioneaza pe doua planuri. A. Imi plac benzile desenate, sau comixuri. B. Sunt o diva comica. :)
    2. Pe 14 ianuarie fac 91 de ani... adica ahhh, 19. DAMN DYSLEXIA!
    3. Bucuresti Romania, where women are beautiful and the men are too drunk to care!
    4. Facultatea de Jurnalism care cica este foarte elitista dar trust me, daca am intrat eu oricine poate sa intre!
    5. I was born a fan. Ma rog... mi-a placut dintotdeauna dar obsesia m-a apucat prin clasa a 7 a cand treceam printr-o identity crisis. Acum imi pare rau sa spun ca nu mai sunt chiar fan dedicat 100% cum eram pe vremuri. Acum comixurile sunt pe locul 1, insa SW sunt pe un loc 2 foarte apropiat.
    6. Ochii lui Luke, bratele lui Luke, vocea lui Luke... should I go on? :D Well, serios acum, filmele au fost nemaipomenite dar mai mult aceasta idee ca exista un intreg univers, sute de povesti bazate pe filme care inca se mai spun este ceea ce ma atrage cu adevarat.
    7. I'm an alternative junkie, imi place tot ce inseamna alternativ mai putin Norah Jones... tipa aia ma adoarme. In acelasi timp imi plac coloane sonore. Like I said... hobby-ul meu principal sunt comixurile.
    8.
    Fratele meu: So... what's it like to be part of a cult?
    Mama: Daca ai depune macar jumatate din acelasi efort la facultate... (si de obicei mai spune cate ceva dupa asta dar eu deja ma gandesc cum sa-mi ating nasul cu limba deci nu o mai ascult)
    Tata: ...
    Cainele: ham.
    9. M-am dus racita cobza la premiera Episodului I Phantom Menace si am riscat sa fiu luata la bataie pentru ca imi tot suflam nasul.
     
  4. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Buna tuturor,

    Imi pare bine ca ma reintalnesc cu unii dintre voi aici. Am incercat sa ma inregistrez cu numele meu de pe jedi.ro dar am trecut din greseala o alta adresa de mail (si asta de doua ori consecutiv, va dati seama ce aiurita sunt?). Nu stiu pe la cine o fi ajuns parola mea, asa ca daca veti vedea pe cineva ca posteaza pe aici sub numele de Mara Stardreamer, sa stiti ca nu sunt eu! Am scris la adresa respectiva sa-mi trimita parola si dupa aceea sa o stearga dar nu stiu ce va iesi... Sergiu, nu stii daca moderatorii pot fi rugati sa stearga un username?
    Anyway, nu prea cred ca trebuie sa copiem aici nimic de pe acolo, deci poate ca e mai bine asa. E greu intr-adevar sa venim cu subiecte noi, dar macar reply-urile la ele sa fie originale...

    Pentru cei care nu ma cunosc, voi raspunde la cateva din intrebarile de mai sus.

    Mara Alexia este numele fetitei mele, pe care am botezat-o bineinteles dupa Mara Jade, care e personajul meu preferat din EU. Am 33 de ani, locuiesc in Timisoara si lucrez la o firma multinationala. Sunt fan Star Wars de la 13 ani (adica de douazeci de ani, way to go !) iar la SW m-a atras (pe atunci) faptul ca era ceva nemaivazut pe vremea aia. Intre timp mi-am mai reconsiderat valorile? Star Wars a devenit pentru mine un mod de viata, e mai mult decat un film, si de aceea nu poate fi comparat cu alte filme?
    Nu prea ascult muzica, decat muzica relaxanta si de ambient (cel mai multi mi place Buddha-bar si muzica instrumentala), imi place sa citesc, sa urc pe munte si sa calatoresc, sunt fan Ferrarri si Michael Schumacher.
    Familia ma considera cam tacanita, incerc sa nu ma manifest prea tare fata de ei cu pasiunea mea pentru SW, asa ca nu-si prea dau seama cat e de profunda. Oricum, considera ca nu m-am maturizat inca la varsta asta (si nici nu vreau sa o fac).
    Nu stiu daca am facut lucruri deosebite din cauza ca sunt fan SW, faptul ca sunt fan mi se pare suficient.

    Lady Vader, ochii lui Luke, bratele lui Luke, vocea lui Luke ?!? Imi place, suntem pe aceeasi lungime de unda. Miam ! Are o voce de te baga in mormant (sau mai precis te ridica la ceruri?) Baieti, nu sunteti de acord cu noi ? Oricum, va compatimesc, voi n-o aveti decat pe urata aia de Leia?

     
  5. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    1. Nick-ul Rogue il folosesc din perioada cand aparuse jocul Rogue Squadron si eu il jucam in disperare.
    Ca orice fan SW care isi doreste sa fie un personaj din film, asa si mie mi-ar place sa fac parte din unitatea de elita al Aliantei Rebele...
    2. Am 23 ani si sunt nascut in aprilie.
    3. Locuiesc in Bucuresti(Coruscant-ul Romaniei).
    4. Lucrez la o firma de turism si sunt stundent la A.S.E in anul 4.
    5. Sunt fan SW din perioada '87-'88,cand am vazut pt. prima oara la video-ul unui prieten trilogia.
    6. Greu de spus ce m-a atras la SW...pur si simplu mi-a placut...are o putere de seductie destul de mare,cred...
    7. Ca muzica ascult in general muzica anilor '80-'90 cu accent pe rock...
    8. Parintii mei nu au avut niciodata ceva de spus despre SW,iar pe sora mea am reusit sa o corup...acum ii place si ei SW-ul...
    Prietenii mai fac uneori glume pe seama faptului ca sunt fan SW dar replicile mele ii linistesc repede...
    9. Eu sunt un fan mai moderat al SW,deci actiunile mele in acest sens sunt destul de timide,se intind pana la achizitionarea cartilor traduse in romana... si cam atat...
     
  6. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    1. cum ati ales nickname-ul/username-ul folosit pe forum?

    Aici am username-ul sergiurusu (numele meu real), dar voi ma stiti ca JKNO pe alte forumuri. Fiind inscris aici in May 2001, nu aveam pe atunci nick-ul jkno. Asa ca am pus numele complet

    2. varsta aproximativa (le inteleg pe fete ca vor poate sa-si ascunda varsta)

    Nascut in Februarie 1976, calculati voi ;)

    3. orasul unde locuiti sau zona

    Arad, Transilvania, Romania (Dracula's Castle :p)

    4. unde lucrati sau daca sunteti elevi sau studenti

    Asistent universitar la Univ. Aurel Vlaicu din Arad si totodata colaborator Radio Arad

    5. de cata vreme sunteti fan Star Wars

    De cand am vazut pt. prima data SW acum multi, multi ani...

    6. ce v-a atras la Star Wars in detrimentul altor filme

    E cu totul si cu totul alt univers, e o lume fascinanta cu personaje exotice si totusi foarte reale intr-un fel. Foarte greu de spus. Star Wars e Star Wars, greu de comparat cu altceva.

    7. ce muzica ascultati si ce hobby-uri mai aveti (jocuri PC, scuba-diving etc)

    Muzica electronica/new age (vizitati www.electrosound.ro) iar ca hobby colectionez CD-uri originale cu muzica, obiecte Star Wars si statuete si masti de lemn africane si din Asia

    8. ce spun prietenii si familia despre faptul ca sunteti fan Star Wars

    Parerile lor sunt impartite: unii sunt curiosi si incantati altii ma gandesc ca zic in sinea lor "mai bine si-ar gasi altceva mai bun de facut". Adevaratii prieteni insa si familia ma inteleg fara rezerve

    9. ce altceva ati facut pentru a fi un adevarat fan Star Wars?

    Am incercat tot ceea ce este posibil sa avem un forum romanesc SW serios si mi-am amintit de theforce.net, care poate fi o versiune interesanta (dupa cum spuneam uitati-va la celelalte Chapters ale diferitelor natzii care sunt deja aici si veti vedea despre ce vorbesc: http://boards.theforce.net/FanForce_Europe/c10011/).

     
  7. Aranna

    Aranna Jedi Youngling

    Registered:
    Oct 30, 2004
    1 - Nick-ul pe care il folosesc este numele lumii din Dungeon Siege si intr-un moment in care ma gandeam la un nick pentru profil.... triiing.... mi-a aparut in minte asta. Pe jedi.ro sunt Kazuya.
    2 - Am 15 ani.
    3 - Locuiesc in Bucuresti.
    4 - Sunt eleva in clasa a noua la Colegiul National Iulia Hasdeu.
    5 - Sunt fan de mica (de cand eram in clasele I-IV).
    6 - M-a atras povestea in primul rand, dup-aia au fost efectele vizuale extraordinare pentru vremea aceea, dar in acelasi timp shi personajele.
    7 - Pai, imi place rock (Heavy Metal in general), pop, r&b shi rap. Practic handbal de cinci ani shi acum nu mai consider ca este un hobby, ci o pasiune. Imi place sa ma joc pe calculator, sa ascult muzica (DUH!), shi sunt moarta dupa anime-uri.
    8 - Nu prea ii intereseaza.
    9 - A fost o perioada in care eram cu adevarat obsedata. Cand gaseam o poza care amintea de Star Wars sau era din Star Wars trebuia neaparat s-o am; n-am pierdut nici un episod din Razboiul Clonelor cand il dadeau pe Cartoon; l-am batut la cap pe frate-miu cam doua saptamani sa-mi faca shi mie rost de Atacul Clonelor shi citeam in prostie fanfic-uri. In septembrie m-am inregistrat pe forumul jedi.ro dar de curand am primit un mesaj de la sergiurusu (jkno) ca acest forum este si va fii ce nu o sa reuseasca jedi.ro sa fie in mult in timp.
     
  8. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Am o propunere pentru voi: haideti sa nu ne mai legam de celalalt forum (cred ca fiecare din noi a facut-o pana acum, mai mult sau mai putin voalat). E OK sa ne spunem nick-ul pe care il folosim dincolo, dar sa nu ne mai plangem. La urma urmei, de acolo venim toti, acolo ne-am cunoscut si ne-am imprietenit. Si daca unii continua sa posteze in ambele parti, mie mi se pare OK. Doar ne putem inscrie pe cate forumuri dorim, nu?
     
  9. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Mara are dreptate. Nu uitati ca puteti fi membri pe oricate forumuri SW sau non-SW doriti. Si chiar e mai bine sa fiti membri in mai multe parti, deoarece astfel obtii experienta. :) Iar jedi.ro isi are meritele sale pe care nu le-am respins niciodata.
     
  10. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
    Hello.
    Inteleg ca nu e activ de multa vreme subforumul in romana, vad ca mesajul de welcome e din 28 octombrie. Ma bucur sa vad ca e puuuuternica forta indiferent de distanta.
    1. cum am ales nickname-ul: ca sa nu ma zapacesc total, am pastrat partial nick-ul de pe jedi.ro, unde sint Doona Bindu. Dar de unde 101... voi vreti sa-mi stiti toate secretele??
    2. 30 de ani
    3. Locuiesc in Bucuresti.
    4. Tot acolo si lucrez, vorba Marei, la o multinationala...
    5. de cata vreme sunteti fan Star Wars : imi amintesc ca, prin anii '80 (cam '84-85 sau ma insel...), cind au venit pentru prima oara in Romania episoadele 4 si 5, mergeam cam de trei ori pe saptamina sa le vad cu sora-mea, si pe urma ea era Han si eu eram Luke... hehehe Luke rules.
    6. in general, fictiunea mi se pare mai atractiva oriunde pentru ca nu sint multe reguli si poti inventa aproape orice, nu-ti poate spune nimeni ca nu e realistic pentru ca tu faci regulile. Dar lumea Star Wars... e greu sa ti-o imaginezi in intregime pentru ca sint sute de oameni care lucreaza la inventarea ei. Mi-a placut spada laser haha.
    7. Din pacate, datorita timpului liber extrem de limitat, nu mai am hobby-uri, poate internetul, fac eforturi sa citesc ca in tinerete dar cedez in favoarea internetului. Muzica: imi place muzica rock, Led Zeppelin, Pink Floyd, cu cea din ziua de azi mai greu ma impac. Totusi, desi se spune despre ei ca ar fi pentru adolescentii americani, imi plac cei de la Linkin Park.
    8. Ce spun prietenii: asta e distractiv, pentru ca ei habar nu au cind le zic ca cutare seamana cu Luke sau ca Yoda ar zice nu stiu ce la faza asta, pentru ca ei, prietenii, nu prea au auzit de Yoda, asa ca eu continuu sa ii acuz ca sint INCULTI!!
    9. Nu stiu sa va raspund la intrebarea asta. E un test? Nu trec de el, bye? Sint fan pentru mine, nu pentru altii.
    Bine v-am gasit pe toti.
    Post no 1.
     
  11. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Bine ai venit Doona101!!! :)
     
  12. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  13. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    1. AK sunt initialele numelui meu (de fapt a doua litera e C dar K suna mai in conformitate cu indicativele stormtroopers) , iar 610 vine de la ziua si luna in care m-am nascut .
    2. am implinit de curind 26
    3. Locuiesc in poluatul Coruscant
    4. Shhhh...Daca va spun va trebui sa va omor ....:)
    5. "Inconstient" de cind am vazut A New Hope , adica cind eram foarte mic . "Constient" cam din clasa a-9-a .
    6. Totul ... Incepind de la unifromele stormtrooperilor cind eram mic , pina la filozofia Jedi , mai tirziu .
    7. Jocuri PC :) , drumetii pe munte ,cititul , frormula 1 ...
    8. Fratele meu , care e mai mic cu 7 ani decit mine , nu ma scoate din "geek" :) . Taica-miu meu citeste toate cartile SW de la mine , iar restul familiei ar fi mai interesata sa priveasca iarba crescind , decit sa se uite la SW :)( exagerez un pic) .
    9. Nu am facut nimic special . Cel mai "extrem" lucru pe care l-am facut ca fan SW a fost sa imi cumpar jocul SW Galaxies , la care trebuie sa platesc subscription in fiecare luna ca sa il joc .
    Nu sunt un fanatic , asa ca sper sa nu va suparati pe mine daca nu stiu ce numar avea Han Solo la cizme sau ce inaltime avea Yoda :)
     
  14. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  15. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Welcome, Doona,
    Ca sa vizualizezi ultimele postari trebuie sa iesi de pe pagina respectiva, si apoi sa intri din nou, doar asa se actualizeaza. Nu cred ca forumul se poate organiza pe sectiuni, de altfel asa sunt majoritatea forumurilor (au doar niste sectiuni foarte generale). Toate topicurile sunt postate unul dupa altul si trebuie sa "rasfoiesti" pagini intregi, la cele care au multe topicuri, ca sa gasesti ce te intereseaza.
    Si cred ca nu poti sa atasezi poze, eventual poti face doar link-uri la ele.
     
  16. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Mara are dreptate, insa tineti minte ca suntem doar la inceput. ;)

    Pentru ajutor cu atasarea pozelor plus texte colorate si smilies incercati aici (am facut o grupare):

    http://boards.theforce.net/Romania/b10647/17337629/?1
     
  17. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    AK-610: LA MULTI ANI!!!!! Forta fie cu tine!
     
  18. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Oameni buni nu uitati sa intrati si pe acest thread sa va prezentati!
     
  19. DARK_ANAKIN_11

    DARK_ANAKIN_11 Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 1, 2004
    1. pe jedi.ro era Any_Ady_Vader pentru ca Any= anakin, ady= Adrian(prenumele meu) shi aici DARK_ANAKIN_11,11=varsta mea, iar chestia cu vader este ca sunt obsedat de vader.
    2. 10, almost 11.
    3.Drobeta Turnu Severin, Mehedintzi.
    4. Sunt elev in clasa a IV-a.
    5. De catziva ani, de cand aveam 4-5 ani, cand am fost prima data la cinema shi am vazut SW ep.1.
    6.Mi-a placut SW fiindca Lucas a facut o treaba buna combinand: duelul medieval shi cavaleri cu spatziul, am vazut deasemenea cand acei extratereshtri cantau pe scena in ep.6.
    7. Nu prea ascult muzica dar imi place foarte mult Santana, Scorpions, Roxette, Michael Bolton, etc., jocuri pc: WW2, SW,porturi mai ales fifa shi Need for Speed.
    8. Lui tati ii place mai ales ca imi spune ca se lauda ca avea posterele cu primele episoade. le avea din PIF, in tineretze.
    9. Am incercat sa flu cat mai multe, discutam cu colegii mei de la shcoala despre SW incercand sa ii transform in fani. Le-am spus la cei care aveau calculator sa cumpere macar jocuri cu SW.

     
  20. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    bine ai venit printre noi Dark Anakin 11 :)
     
  21. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  22. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    1. cum ati ales nickname-ul/username-ul folosit pe forum?
    2. varsta aproximativa (le inteleg pe fete ca vor poate sa-si ascunda varsta)
    3. orasul unde locuiti sau zona
    4. unde lucrati sau daca sunteti elevi sau studenti
    5. de cata vreme sunteti fan Star Wars
    6. ce v-a atras la Star Wars in detrimentul altor filme
    7. ce muzica ascultati si ce hobby-uri mai aveti (jocuri PC, scuba-diving etc)
    8. ce spun prietenii si familia despre faptul ca sunteti fan Star Wars
    9. ce altceva ati facut pentru a fi un adevarat fan Star Wars?

    1. OCTAVIAN PAUN e numele meu; mama ma vroia si SEBASTIAN (probabil insa expresia de pe fata mea a oprit-o, la botez...)
    2. 35 de ani, in marea lor majoritate frumosi pina acum, mai ales de cind m-am casatorit ...
    3. nascut in PLoiesti, mutat de vreo 15 ani pe Coruscant; poluat orash, si murdar...dar aici oportunitatile sunt mult mai mari :)
    4. lucrez la unul dintre cei mai imporatnti dealeri XEROX din tara, si unul dintre cei mai buni din Bucuresti. Am terminat MANAGEMENTUL COMERCIAL in 1996. Lucrez din 1992, iar din 1996 cu "carte de munca" ... Am "formatie" de salesman si mi-am inceput cariera in vanzari ca Agent Imobiliar. Am avansat rapid si in numai 2 ani am ajuns manager; am lucrat pentru vreo 8 firme, pe diverse pozitii : DIRECTOR ADJUNCT, DIR. COMERCIAL, DIR. VANZARI, DIR. NATIONAL VANZARI+MARKETING ...etc. Din 1998 , 2 firme m-au tot rechemat inapoi si m-au reangajat(evident, renegociind... :) ) : MONOSIT si COMPANIA DOCUMENT-XEROX. Despre Masterate nu mai vorbesc, ca deja a inceput sa sune a CV, si poate va plictisesc. Ori , va iubesc prea mult ca sa va fac asta... :)
    5. sunt fan SW din clasa a 5-6-a, mai exact de cind am vazut prima data TESB.
    6. ce m-a atras la SW ? Realizarea in sine a filmului(atit de real !!!), grija lui Lucas pentru detaliu (acest film este facut din detalii ! La 20 si ceva de ani de la "lansare" , odata cu fiecare noua vizionare descopar ceva nou !)... povestea minunata care lasa loc de atitea vise, de atitea continuari ...
    7. Muzica preferata este cea a anilor 80-85 : sunt fan KIM WILDE (in afara de sotia mea, KIM WILDE este femeia mea din vis), SANDRA, BILLY IDOL, BON JOVI, ENIGMA, HEART (All I wanna Do Is Make Love To You :) ), INXS (I need 'U tonight !) ...etc., sunt atit de multe ce pot fi puse aici...
    Hobby-uri ?! Sport, fac sport, mai exact imi intretin sanatatea trupeasca si mintala facind exercitii cu halterele (nu sunt masiv, am 1.83 si 80-81-82 de kile) dar am un corp atletic; in "tinerete" :) am facut inot, atletism (viteza si cros), baschet....s.a.
    De 2 ani si jumatate mi-am descoperit si un alt "hobby" ... copilul meu ... un baietel...
    8. Prietenii si familia imi spun ca sunt "dus" si ca "nu mai am nici o scapare". Si nu stiu de ce ?! Bicoz ma uit destul de rar la filmele SW, nu mai vinez si decupez demult poze de prin reviste, nu am haine si jucarii SW (desi se gasesc in comert) ... ci doar imi place SW ! Hehe, cred ca "pasarica
    e la ei ! :))
    9. Dupa parerea mea, fiecare simte in felul lui propriu acest termen de "fan SW". Poate fiecare considera ca a facut destul, poate considera ca nu trebuie sa faca ceva, poate nu ii pasa daca ceilalti fani SW cred altceva...ma rog, nu conteaza. Mie imi place SW si prin asta ma consider fan. Poate altii nu ma considera, pentru ca ei au garderobe SW, sabii de lumina, colectii de imagini etc.
    Anyway, vreau sa spunca , atita vreme cit toti "vorbim" limba SW si ne respectam reciproc, atunci nu mai conteaza "limba natala" a fiecaruia ... Intelegeti ce vreau sa spun, nu ?

     
  23. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004

    Frumoasa prezentare ! Se vede ca stii sa iti vinzi "marfa" :) .
    Bine ai venit ! Vezi ca te asteptam in " Cantina " sa iti facem cinste cu ceva de baut si sa ne povestesti ce mai e nou prin coltul tau de galaxie :) . Si pentru ca suntem aproape "rude" (eu ma numesc Andrei CUCU :) ) o sa angajez cea mai frumoasa twi'lek sa danseze numai pentru tine .
     
  24. DARK_ANAKIN_11

    DARK_ANAKIN_11 Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 1, 2004
    ehei! vad ca nu am fost intampinat cu un "welcome" kinda corellian pe u2u, nu? hehe!
     
  25. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Cool... Cucul si paunul, la o berica impreuna...
     
    Radu Jedi likes this.
Thread Status:
Not open for further replies.