main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Despre fotbal si alte sporturi

Discussion in 'Archive: Romania' started by mara_alexia, Mar 10, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Sa fim seriosi. Care-s sansele alea mari? Singura sansa e sa-i batem pe olandezi, ceea ce nu prea cred ca se va intampla. Si italienii si francezii vor trage tare sa castige, doar si ei vor sa se califice. Nu trebuie in nici un caz sa ne bazam pe un egal din partea lor...
     
  2. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Pai pana acusi am avut scoruri oky cu Olanda in calificari. 0-0 la ei si i-am batut la noi cu 1 gol. Partea nasoala este ca baietii sunt pusi pe bataie. Adica dupa 4-1 cu italia si 3-0 cu franta mie mi-e cam frica. Partea pozitiva este ca olandezi sunt oricum calificati asa ca pot juca cu rezervele si noi am avea sanse mai mari. Sau nu...

    Daca n-ar fi fost Mutu asa... cum e el, poate nu ne-am mai fi bazat pe ultimul meci ca sa vedem unde mergem mai ales ca, in ciuda dificultatilor puse de grupa noastra (3 echipe mari) ne-am trezit in fata unei Frante si a unei Italii destul de slabe.

    Dar, ideea e ca pana una alta suntem pe pozitia a 2-a in grupa deci avem cele mai mari sanse de a merge mai departe. Ce-i cel mai rau este ca eu miercuri dimineata am examen asa ca n-o sa-mi arda mie de meci marti seara dar... HAI ROMANIA!
     
  3. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Let's face it: singura noastra sansa de a merge mai departe este ca olandezii sa fie absolut dezinteresati de meciul de marti - si asa s-au calificat si probabil ca n-au nici un interes sa se califice Italia sau Franta.
     
  4. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    ne calificam, cum sa nu ne calificam? numai aiureli postati pe aici
     
  5. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Stii cumva ceva ce noi nu stim? :D
    Sa speram ca Olanda isi va menaja cei mai importanti jucatori si va introduce mai multe rezerve pe teren. E cam singura noastra sansa de a castiga meciul asta.
     
  6. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    tin sa te anunt ca echipa a doua a olandei e mai buna ca prima... :p
     
  7. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Asta a fost tot. Eu zic ca ne-am descurcat onorabil... daca dadea Mutu golul ala... :)
     
  8. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Olandezii meritau sa castige, au jucat mult mai bine ca noi si daca e sa fim cinstiti si italienii au jucat mai bine, tinand cont de golul care le-a fost anulat (apropo, portarul norvegian care a arbitrat meciul Romania- Italia a fost eliminat de la EURO 2008 din cauza golului invalidat).

    In concluzie, am primit ce meritam: locul 3 in grupa si bye-bye sferturi. Si nici nu e chiar asa rau, mai ales ca la inceput cam nimeni nu avea sperante. Tot aia e.

    Oricum, ma distreaza taica-miu care nu e microbist deloc si pe deasupra a si auzit la radio o fraza de genul: "ar trebui sa fim mandri ca suntem contemporani cu Mutu". Asta i-a pus capac pe buna dreptate:D
     
  9. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    HAI ROMANIAAA!! ..acasa... era fain sa ne calificam, da' mna, cu echipa care o avem nu stiu io cat rezistam mai departe, asa ca mai bine am pierdut acuma decat sa pierdem cu 5-0 mai departe. Stau si ma gandesc ca ce se intampla daca olanda juca cu vedetele...

    OFF-TOPIC uite ca a postat lavi :D .. hei.. vezi ca forumul cu marmote a exprat anul trecut, din pacate...
     
  10. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    EPIC FAIL!
    Si inca o chestie. Io m-am saturat de jucatori cu fite si as prefera sa avem un antrenor bun.
    De asemenea, m-am saturat si de mistouri da aia e off-topic.
     
  11. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Da, a fost sters acum cateva luni din cauza lipsei de activitate, asa ca tot ce era postat acolo s-a pierdut.

     
  12. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Mama ce meci... ma bucur ca nu l-am vazut.
    HAI ROMANIA!!! acasa...
     
  13. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Piturca e nebun: eram condusi cu 1 gol, Italia bagase gol Frantei, iar el continua sa tina 4 fundasi pe teren!

    Adervarul e ca, in grupa noastra, nu prea aveam sanse. Dar mi-e ciuda ca echipe mai slabe ca noi s-au calificat din alte grupe...[face_worried]
     
  14. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Am primit asta azi (probabil ca e deja rasuflat):

    Cica van Basten, antrenorul Olandei, isi anunta jucatorii ca vor juca un meci contra Romaniei. Nimeni n-are chef si, la un moment dat, portarul Van der Saar zice: - Baieti, uite ce zic eu: joc eu singur contra Romaniei si voi mergeti intr-un club, OK? Toti sint de acord. La un moment dat aprind TV-ul si ce vad: 1-0 pentru Olanda, gol Van der Saar in minutul 5! Toti veseli, sting TV-ul si iar se pun pe baute... La capatul celor 90 de minute, aprind din nou televizorul si... "Romania 1 - Olanda 1, gol Mutu, minutul 90". Fuga toti la stadion si, la vestiare, il gasesc pe Van der Saar, disperat, cu capul in miini... - Ce s-a intimplat, mai Van der Saar? - Baieti, imi pare sincer rau, am fost eliminat in minutul 6...
     
  15. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    SI remarcabil de acurate.
    The best team won. Asa ca why all the bitching. We sucked more, am pierdut. That's life.
     
Thread Status:
Not open for further replies.