main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

TF.N FF Romania 2 year aniversary

Discussion in 'Archive: Romania' started by CyberFaust, Oct 20, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Desi astept cu nerabdare venirea voastra in Bucuresti (mi-e dor de voi, ce sa-i fac) nu stiu cat timp voi avea la dispozitie deoarece azi am primit un program liturgic special pentru sambata seara si duminica dimineata (si nu-l pot neglija din motive ce nu cred ca merita enumerate aci). Voi incerca insa sa ma fofilez pe cat imi va fi cu putinta, si sa petrec tot timpul liber de care voi dispune alaturi de voi.
     
  2. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Hai mai... Chiar sambata seara? :(
    Dar pana la ce ora dureaza?

    Duminica putem veni si noi, sa chibitam cu sabiile laser, si asa n-am mai dat cam de multisor pe la biserica... :)

    De altfel, nu e inca prea tarziu nici sa ne razgandim, daca veti fi cu totii ocupati (am inteles ca nici Rogue nu va fi disponibil sambata seara). Si asa fostul meu coleg de clasa s-a suparat rau de tot pe mine ca nu ma duc la nunta lui. Si copiii au facut amandoi viroza, daca nu se insanatosesc pana vineri, nu stiu ce-o sa fac. Sper ca va fi ok totusi... :(
     
  3. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Pai tocmai aia e problema. Ca trebuie sa merg cu toata scoala la nu stiu ce Sfintire, la nu stiu ce Manastire de pe langa Bucuresti. Sper totusi sa scap de Vecernia de Sambata seara (Duminica dimineata insa voi fii nevoit sa merg...) Dar doar pentru ca 2 dintre noi nu suntem disponibili asta nu inseamna ca restul au vreo alta treaba de facut (sper).
     
  4. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Toata lumea isi gaseste treburi de facut. Inclusiv noi, daca ramanem acasa.[face_not_talking] :(
     
  5. TheOneChosen

    TheOneChosen Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jul 3, 2005

    Eu am de gand sa stau acasa, in pat, sa dorm tot week-endu. Glumeam:).. adevarul e ca sunt bagat in rahat pana la gat cu facultatea asta si am multe teme(si eu care credeam ca nu primim teme la faculta..ha!). In fine, mai sunt bagat in ceva proiecte si un week-end afara din timisoara ar fi..greu de recuperat sa spunem.
    Oricum, va urez distractie si numai bine!..sa postazi poze siecsi:)..adica faine, nu va ganditi la prostii. [face_peace]
     
  6. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Ei na, rahat! Tezeu o sa fie ocupat doar duminica dimineata, iar eu cam tot pe duminica dupa amiaza. Asta inseamna ca sambata toata ziua suntem cu voi. Plus Diva, Rogue si cine o mai fi.

    Asadar, evident ca inteleg treaba cu copiii, daca sunt bolnaviori, na... nu mai e loc de comentarii.
    Dar restul... da-o incolo de treaba. Facem planuri ca veniti, as aca miscati-va posteriorul.
     
  7. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Pai eu din ce a postat Tezeu in prima faza, am inteles ca sambata seara ar fi indisponibil. De tine nu stiam exact ce si cum. Bineinteles ca nu avem pretentia sa stati cu noi non-stop, ar fi absurd (oricum eu as vrea sa ma intalnesc intr-una din zile si cu prietena mea, nu am mai vazut-o de aproape doi ani). Dar sambata seara ar fi cea mai importanta, atunci ar fi frumos sa ne strangem cat mai multi. Daca voi puteti, e ok.
    Cat despre copii, sunt intr-adevar bolnavi. Dar i-am dus la medic si au trecut pe antibiotice, asa ca le-a scazut un pic febra si eu sper sa fie mai bine in doua zile.
     
  8. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    hear'ye hear'ye

    Am I jumping the gun, Baldrick, or are the words 'I have a cunning plan' marching with ill-deserved confidence in the direction of this conversation?

    yes they are

    am 2 idei faine

    prima:
    o sa imi petrec toata ziulica de maine intr-un ghiveci de flori incercand sa fac cum se simte un ghiveci de petunii :cool:

    si a 3-a:

    sa avem o tombola, sa aducem fiecare cate o chestie, (cum ar fi o casca de centurion.....sau un actibild cu steagul finlandei) si sa predam in mod cat mai randon sau "shuffle" la alt membru

    sau, asta am inteles.
     
  9. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    A doua idee e o jignire adusa intregii comunitati a oamenilor pan-dimensionali care au dificultati in a-si gasi cheile de la masina.
    Nu sunt asa de sigura ca prima idee ar functiona...gandeste-te si tu cum s-ar simti muscatele din ghiveciul alaturat!

    Dar sunt in proportie de 100% de acord cu a treia idee! [face_dancing]
     
  10. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    a 2-a e cea mai buna idee
    mi-a zis-o un hamster mai vorbaret dupa ce i-am facut cinste cu un wiskey :D

    si nu inteleg ce rol isi au cheile intr-o masina de spalat
     
  11. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Si voi vreti sa spuneti ca astfel de distrusi o sa am eu in weekend in Bucuresti? o_O

    SUPER TARE! [face_dancing]
     
  12. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Din poza de anul trecut cand am aniversat 1 an de existenta a forumului, vor lipsi mai mult de jumatate din cei prezenti acolo asta insemnand ca in acest an vom conta in principiu pe Tezeu, Diva, Vic, Chantal si subsemnatul.
    Incercam sa contam si pe membri relativ noi, care au postat pe forum acum ceva timp dar care nu au mai dat de ceva vreme pe aici din diferite motive.
    Ramane sa vedem sambata si duminica cine va fi sau nu prezent.

     
  13. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Si din cei care am fost anul trecut la Timisoara vor lipsi din pacate foarte multi. Eu sper insa sa mai organizam o intalnire pe plan local la sfarsitul saptamanii viitoare, la traditionala pizza eventual, si atunci sa ni le alature macar Katana si Chousy. Si cine stie, poate ca Sergiu si SV Andrei se vor hotari sa ne faca o surpriza. :)

    Pana atunci, imi spune cineva ce fac eu 8 ore pe tren fara sa fumez?? [face_worried]
     
  14. Vic_Astro

    Vic_Astro Jedi Master star 3

    Registered:
    Jul 25, 2005
  15. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    La asa ceva e bun un notebook sau macar un dvd portabil. Anyone interested? I can send you a quotation. :D
     
  16. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    No thank you. Nu pot sa dorm in tren nici sa ma bati si daca stau la calculator imi vine si mai tare sa fumez. Cred ca o sa-i pun pe Cyber si Milena sa stea de sase in capetele vagonului. E cea mai buna solutie :D
     
  17. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Then get some crack and you'll feel like havin' a party. [face_idea]
     
  18. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Ok, azi vreau sa incep devreme......so, are we there yet? :D
     
  19. Vic_Astro

    Vic_Astro Jedi Master star 3

    Registered:
    Jul 25, 2005
    Drum bun! ;)
     
  20. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Multumim.
    E ora noua si eu m-am apucat sa-mi fac unghiile, prima data dupa patru ani... Va dati seama ce precizie am avut si cat de repede a mers... Acum am doua variante: sau imi fac aparitia cu unghiile "stricate", sau nu mai vin.
    Do I have to choose?? :_|
     
  21. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Ia-ti niste manusi !
    :)
    Bon voyage !
     
  22. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Tezeu: aaaaa (cu gura deschisa)
    Diva: eeeeeeeee.... iiiiiii.... ooooooooo... uuuuuuuuuuuuuu
    Cyber: nu am dormit... I R need sugar
    Mara: Eu nu stiu ce sa zic... E jegoasa tastatura si vreau sa dorm
    Milena: tasttura mea e simai jegoasa, dar sunt de acord cu dormitul
     
  23. Tago_Jedi

    Tago_Jedi Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Mar 20, 2006
    Chiar daca nu voi fi prezent...urez forumului (cu tot cu noi) LA MAI MARE SI MAI TARE! FORTA FIE CU NOI TOTI![:D]
    Ps: sa nu se uite niciodata spiritul liber si neangradit al SW! Cand am spus la mai mare nu m-am referit neaparat la BALAST ci la calitate ;) !
     
  24. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    La Multi Ani TFN Romania si tuturor membrilor sai !
    [image=http://img120.imageshack.us/img120/4513/bandbbirthdayeq3.jpg]

    Doi ani de TFN !
    [face_peace] [face_dancing]
     
  25. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    LA MULTI ANI TF.N... cu o intarziere de o zi :D Dar am scuze plauzibile (bautura, Biserica, Paintball... ... ... intalnire tf.n :D)
     
Thread Status:
Not open for further replies.