main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Topicuri vechi pe care le doriti redeschise

Discussion in 'Archive: Romania' started by MaraStardreamer, Oct 8, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Asa cum am spus, cred ca sunt multe topicuri vechi interesante in care poate ati dori sa postati. E suficient sa va uitati pe ultimele pagini ale forumului si sa va alegeti dupa pofta inimii, dar sa tineti cont ca numai topicurile deschise de membrii activi pot fi repuse in functiune, fiind improbabil ca cineva care nu a mai intrat de cateva luni pe forum sa citeasca ce scriem noi aici. Daca vreti neaparat ca un topic despre al carui autor nu se mai stie nimic sa fie deschis, sunt doua solutii: sau ii dati un PM, sperand sa aiba avertizarea de mesaj nou activata, sau postati aici si pot ruga adminii sa il deschida.

    Pentru cei care nu stiu, va spun cum poate fi deschis un topic:
    Autorul topicului trebuie sa dea EDIT primului mesaj din topic. In stanga sunt trei optiuni (care desigur nu se vad, dar dati voi cu mouse-ul si veti descoperi ca a doua optiune e cea de lock/unlock). O bifati, dati edit si topicul e deschis. Recomandat e sa si postati in el dupa ce l-ati editat, altfel se inchide din nou dupa un timp scurt.

    Deci, spuneti ce topicuri doriti sa deschidem si nu uitati sa dati si un link, pentru a simplifica treaba.



     
  2. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Once again, care era motivul necesar si suficient pentru a inchide un topic? Eu unul as recomanda inchiderea doar a poll-urilor, odata ce s-a stabilit un anumit rezultat.
     
  3. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Nimeni nu inchide topicurile de buna voie. Orice topic sau poll se inchide de la sine daca nu se posteaza timp de 6 luni in el si nu poate fi redeschis decat de autorul sau sau de un admin.
     
  4. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Good to know. Daca timp de sase luni nu se gaseste nimeni sa posteze ceva, there's not much left to say, I guess.
     
  5. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Teoretic asa este. Dar totusi sunt unele topicuri interesante prin "subsolul" forumului si ma gandeam ca unii membri care nu au fost pe forum acum 6 luni ar dori sa-si dea cu parerea asupra lor. Asta este motivul pentru care am deschis acest topic.
     
  6. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Mara mai poti sa deschizi topicul "ABC Star Wars" ?
    Poate membrii mai noi ai forumului sunt amatori de asa ceva...
     
  7. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Voi redeschide si ABC Star Wars, si Quote game
     
  8. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Diva m-a rugat sa deschid si sa aduc sus "Chestionarul lui Proust". Din pacate nu am reusit sa o fac, nu imi explic de ce. Am incercat de mai multe ori, si cu toate ca imi zice "message succesfully updated", tot locked ramane. Poate fiindca a mai fost deschis de Obi-Anne si nu poti edita peste un administrator? Nu am explicatie, fiindca am incercat sa deschid un alt topic vechi si am reusit.
    O voi ruga pe Obi-Anne sa o faca si daca nu poate nici ea, o solutie ar fi sa deschid un alt topic cu intrebarile, daca mai sunt doritori sa raspunda (cu Diva in frunte, desigur :D)
     
  9. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Sorry about that :)
    Si mi-am zis ca trebuie sa fiu atenta sa nu postez din greseala cand intru cu fostul user-name ca sa deschid topicuri vechi. Ceea ce demonstreaza cat sunt de zapacita... :D
     
  10. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Tot vin sarbatorile de iarna... Sergiu, topicul asta ar trebui scos de la naftalina :
    http://boards.theforce.net/romania/b10647/17812728/p1/?57
     
  11. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    I'll do my best[face_peace]
     
  12. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Sorry, nu vrea sa fie unlocked nicicum. Poate o roaga Mara pe Obi-Anne sau pe alt mod
     
  13. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Am cerut sa fie deblocat topicul. E o chestie pe care am observat-o si eu cand am incercat sa deschid un topic vechi: daca a fost editat de un moderator in trecut, nu mai poate fi deschis de initiatorul sau. Cred e o masura de protectie pentru cazurile in care topicurile sunt inchise de un moderator, sa nu poata fi deschise din nou de cel care le-a initiat, daca e vorba de un topic inutil, de exemplu.
     
Thread Status:
Not open for further replies.